ÚVOD

Optimalizované
 1024 x 768

História školy

ZŠ Škultétyho 10 patrí medzi najstaršie školy v Košiciach. Pýši sanielen najstaršou históriou ale aj mimoriadne bohatou športovou tradíciou v rámci základných škôl košického regiónu. V roku 1969 hokejový oddiel VSŽ Košice vytvoril ZŠ prvú hokejovú triedu, od tohto roku sa stal hokej neoddeliteľnou súčasťou školy. Vyrástlo tu mnoho talentov. 3kola vychovala známych hokejistov, reprezentantov Slovenska, hráčov kanadsko-americkej národnej ligy NHL - Bicek, Nagy, Staňa, Svatoš, Rybovič, br. Zubekovci ....

Ktovie, či raz sa nezapíše do hokejovej histórie i meno niektorého z našich terajších žiakov, ktorí sedávajú v laviciach hokejových tried 5. až 9. ročníka a v dresoch HC Košice, títo žiaci nemajú v súčastnosti na východe Slovenska konkurenciu. Okrem hokeja dávame priestor i dievčenskému kolektívnemu športu - basketbalu. V škole je zriadené školské športové stredisko v basketbale žiačok pod trénerskou taktovkou BK Viktoria Košice.

Popri vynikajúcich športových výsledkoch naši žiaci dosahujú veľmi dobre výsledky aj vo vedomostných a umeleckých súťažiach, o čom svedčí aj množstvo diplomov, ocenení, pohárov i medailí. Dôraz kladie sa aj na výuku práce s PC a výuke cudzích jazykov. Popri anglickom jazyku podľa záujmu žiakov pripravujeme aj výuku nemeckého a španielského jazyka. V prehlbovaní jazykových znalostí slúžia aj konverzačné kurzy rámci záujmovej činnosti za pomoci zahraničných  lektorov.

Od šk. r. 2007/2008 pre absolventov našej školy ponúkame možnosť študovať aj na strednej  odbornej škole v štúdijnom odbore obchodná akadémia, manažment obchodu a cestovného ruchu, hospodárska informatika /SSOŠ má sídlo v budove našej školy/. Na základe vzájomnej dohody so strednou školou je možnosť pre žiakov športových tried pokračovať v stredoškolskom štúdiu aj formou individuálneho a kombinovaného štúdia. Právom zastávame názor, že vymoženosti odborného charakteru pre žiakov a absolventov, ktoré dáva naša škola, neposkytuje ani jedna škola v rámci nášho regiónu.

V budúcnosti budeme aj naďalej rozvijať talent športovo nadaných detí, veľkú zodpovednosť chceme venovať aj výučbe cudzích jazykov. Škola plánuje do roku 2008 kompletnú rekonštrukciu športového areálu školy s podporou investora PeeMDee Global a.s.

AKTIVITY A PREZENTÁCIA ŠKOLY

- tri prvé miesta v medzinárodných hokejových turnajoch žiakov ŠHT roč. 6., 7., 8.
- tri prvé miesta v regionálnych kolách hokejovej ligy žiakov ŠHT 6., 7., 8.
- 2. miesto v celoslovenskom kole Street hockey
- 2. miesto v celoslovenskom kole Štiavnického Košice /vlastná tvorba/